Alkalı Çinko Kaplama

Metallerin korozyon direncinin arttırılmasında en yaygın olarak kullanılan metal cinsi, çinkodur. Bu proses, mükemmel metal dağılımı ve kaplama gücüne sahip alkali bir prosestir. Aşınmaya karşı yüksek dayanımı, diğer kaplamalara oranla maliyet olarak %30-40 oranında daha uygun olmasıyla da dikkat çekip, çok tercih edilen bir kaplama türüdür. Aynı zamanda yüksek ısı dayanımı ile fark yaratan bir kaplama türü olup bununla birlikte, Cr+3  kullanımı ile de çevre dostu bir kaplama çeşitidir.

İLETEN'DE ALKALİ ÇİNKO KAPLAMA;

Uluslararası standartlar esas alınarak, tam otomatik tesisimizde askı ve dolap uygulamaları ile yüzey kaplama yapılarak otomotiv standartlarına da uygun verimli ve uzun ömürlü kaplamalar yapmaktayız.

Güvenilir korozyon koruması için çinko kaplamanın üzerine uygulanabilecek, ağır metal içermeyen ve çevre dostu, çeşitli Lak ve Pasivasyon seçeneklerimiz ile hizmet vermekteyiz. Tüm banyolarımız, belirlenmiş olan periyotlarda laboratuvarlarımızda analiz edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

ISO 9227 ve ASTM B117 Neutral Salt Sprey (Tuz Testi) şartlarında kaplama korozyon direnci 7/24 olarak takip edilmektedir.

KULLANIM ALANLARI;
  • Otomotiv endüstrisi
  • Bağlantı elemanları
  • Bağlantı parçaları
  • Elektrik sektörü
  • Ve diğer sektörler